Вежа Бойка - розслідування у Великій Британії

Телевидение
14.02.2012
gaffygaf
713просмотр
Посмотреть позже
Корупційний скандал навколо закупівлі «Чорноморнафтогазом» бурових веж втридорога вийшов на міжнародний рівень. Прокуратура Великої Британії розпочала розслідування діяльності фіктивної фірми-прокладки Хайвей інвестмент просесінг. Про це «Знаку Оклику» стало відомо з перевірених джерел у британських правоохоронних органах.
І хоч переплата ста п'ятдесяти мільйонів доларів офшорній фірмі не зацікавила українські прокуратуру та СБУ, британські стражі закону вирішили інакше. При цьому, британських пінкертонів цікавлять не підставні директори фірми -- латвійці Стан Горін та Ерік Ванагельс. Прокурори поставили за мету дійти до останньої ланки -- і з'ясувати, хто отримав гроші, по суті, відкат від корупційної оборудки. Для цього за наполяганням прокуратури було призупинено процес ліквідації фірми Highway Investment Processing. Адже ця компанія, зареєстрована у Великій Британії хотіла непомітно зникнути одразу після скандалу. Ось документ, в якому йдеться, що фірмі вже не дадуть розчинитися тишком-нишком. Це - виписка з реєстру усіх компаній, які зареєстровані на британських островах. Тут написано чорним по-білому: процес ліквідації підприємства «тимчасово призупинено у зв'язку із отриманням реєстром заперечення проти ліквідації»
Цілком можливо, що українські чиновники, які можуть бути причетні до оборудки, -- а це і міністр енергетики Бойко, і глава Нафтогазу Бакулін, і його заступник Чупрун -- зіткнуться з британським правосуддям. А це вже прецедент: вперше підозрілі фінансові діяння чинної української влади визнали такими, що потребують серйозного розслідування за кордоном.
«Знак оклику» й надалі пильно стежитиме за цією справою.
Комментарии (0)
Вежа Бойка - розслідування у Великій Британії cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик