Сюжет Euronews про тиск на ТВі

Телевидение
24.07.2012
Dudniksasha
622просмотра
Посмотреть позже
Кримінальні справи проти телеканалу «ТВі» та інтернет-видання «Лівий берег» викликають занепокоєння журналістів напередодні парламентських виборів. Сьогодні представники ЗМІ пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити законність обох кримінальних справ та припинити тиск на ЗМІ.


Мустафа Найєм, журналіст : «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».


Податкова служба звинувачує генерального директора ТВі Миколу Княжицького в ухилянні від сплати податків на суму більш як 3 мільйони гривень. Княжицький переконує: гроші винна держава, а не канал, за повернення податку на додану вартість. До того ж у червні рішенням Окружного адміністративного суду Києва претензії податкової були визнані неправомірними.


Микола Княжицький, ТВі: «Якщо немає справді фінансової причини, а фінансової причини немає жодної, бо нас перевірили зверху до низу і вздовж і поперек, це значить, що комусь не подобається, що ми говоримо. Ніхто не хоче нас забрати як бізнес, це не є рейдерська атака, тому що ми є невеликим каналом, який як бізнес великого інтересу не представляє, ні з ким особливо не конкуруємо».


Сьогодні президент доручив генпрокурору та податковій перевірити законність обох кримінальних справ. А в Київській прокуратурі керівництву «ТВі» пропонують звернутися до суду:
Анатолій Мельник, Прокуратура Києва: «Було прийнято законне рішення про порушення кримінальної справи в рамках статті 212, якщо представники цього підприємства, керівництво, посадові особи вважають, що рішення про порушення кримінальної справи прийнято незаконно, вони в праві на сьогоднішній день оскаржити до суду це рішення»


Euronews
23.07.2012 -
Комментарии (0)
Сюжет Euronews про тиск на ТВі cмотреть онлайн
CNN про тиск на ТВі
03:11
Еще
Следующий ролик