Корчинський про Бабин Яр: Хотілось би почути вибачення євреїв перед українцями

Робер
06.01.2014
Робер
159просмотров
Посмотреть позже
Корчинский о Бабьем Яре: Хотелось бы услышать извинения евреев перед украинцами
Лидер партии "Братство" Дмитрий Корчинский иронично предложил извиниться за трагедию в Бабьем Яру перед евреями, "несмотря на то, что было в действительности". В частности, как сообщила пресс-служба "Братства", Корчинский в эфире "Шустер LIVE" спросил, почему отмечают 70-летие, а не 80-летие трагедии Бабьего Яра, так как расстреливать в нем начали еще в 30-х годах прошлого столетия именно НКВДисты, и не только евреев, но в основном украинцев.

"Прежде, чем проходить тест на европейскость, необходимо пройти тест на украинскость", - заявил политик.

Кроме того, по его словам, прежде всего должны извиниться сами евреи за участие в Холокосте против представителей своей же национальности, а также за уничтожение украинцев в ходе раскулачивания, Голодомора и Второй мировой войны.

"Мы хотим извиниться перед евреями, но хотелось бы сразу после этого услышать еврейские извинения перед украинцами за уничтожение украинцев Кагановичем, евреями НКВД", - отметил Корчинский.

Стенограма виступу Д.Корчинського:

Я, як і більшість українців, безумовно, дуже хотів би вибачитись перед єврейським народом за нашу участь у Голокості. Була вона чи не була – це навіть неважливо.
Але я хотів би сказати про деякі речі, які нам заважають це зробити, тому що наші брати євреї, наші брати європейці повинні це знати.
Перше – це дуже багато брехні, які ми чуємо на свою адресу. Ну по-перше: 70-та річниця Бабиного Яру. Але ж Бабин Яр як місце репресій почав експлуатуватися не 70 років тому, а з початку 30-х років: це було уже місце масового захоронення жертв сталінських репресій. Биківня, Бабин Яр, захоронювали там, де зараз ВДНХ, і ще були місця. Чому ми починаємо відзначати тільки від того моменту, коли почали убивати євреїв? Під час сталінських репресій теж убивали євреїв, але просто більше нас. Чому це 70-та, а не 80-та річниця? Це перше.
Друга брехня. Тут я бачу фотографії – вони мають місце в Інтернеті, мають місце в багатьох музеях єврейських в Америці, – фотографії львівського погрому. Більше частина цих фотографій – і це давно вже зрозуміло – це фотографії насправді трупів, які повитягали німці із львівських Бригідок, із тюрми. Це трупи українців, убитих більшовиками. Зараз ці фотографії трупів українців і опізнань, які роблять українці. І за допомогою німців – і німці це все демонстрували українцям: дивіться, як вас убивали більшовики перед тим, як відступати, – зараз вони фігурують як фотографії і докази свідчень львівського погрому євреїв. Безумовно, був львівський погром. Але у Львові – хто жив у Львові? У Львові було 10 відсотків українців. Поляки і євреї становили більшість населення Львова. Там українців була мізерна кількість – не вистачило б їх ні на який погром.
Наступне: 120 тисяч людей, 120 тисяч євреїв служило в Вермахті. 18 євреїв мали лицарський хрест за хоробрість, проявлену в боях, коли вони захищали Рейх. Німецька поліція в гетто, в тому числі і в варшавському гетто. Вєртухаї в Лук’янівській тюрмі з жовтими зірками охороняли українських в’язнів. Євреї вибачилися за Голокост єврейського народу, в якому вони брали участь? Чи ні? Я щось не чув, щоб вони вибачалися. Чи вибачилися євреї за участь в знищенні українців під час Голодомору, під час розкуркулювання, під час Другої світової війни?
Ми хочемо вибачитись перед євреями, але хотілося б одразу після цього почути єврейські вибачення перед українцями за знищення українців. За Кагановича, за євреїв в НКВД, за безліч тих – мільйони і мільйони українців загинули. І останнє, що я хочу сказати: перед тим, як здавати тест на європейськість – і це правильно, ми маємо його здати, – все-таки треба здати тест на українськість. Тому що всі ті люди, які готові вибачатись перед євреями, рідко готові вибачатися перед українцями. Це стосується і наших депутатів, і нашої влади, і нашого начальства, і наших друзів за кордоном. Дякую.

Зауваження П.Маги щодо виступу Д.Корчинського:
Значить, панове, в нас сьогодні було дуже красиве голосування в студії. Не знаю: може, в Інтернеті зібралися одні антисеміти або ті, хто хочуть мстити... 100 відсотків листів – а їх було коло двох тисяч – висловлюють ту думку, яку сказав Дмитро Корчинський: чому ми маємо вибачатися, а перед нами не вибачається ніхто?
Комментарии (0)
Еще
Шустер LIVE
10:00

Шустер LIVE

3 года назад
Следующий ролик