Штефан Фюле. Інтерв'ю Громадському

Телевидение
13.02.2014
Unidot
773просмотра
Посмотреть позже
Єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства в Європейській Комісії Штефан Фюле: "Гроші ЄС - не брудні кошти, а ресурси, що допомагають реформувати країну"
Автори: Наталя Гуменюк, Богдан Кутєпов

З яким посланням ви приїхали до України? Що нового у ньому, зважаючи на рішення Ради Міністрів Євросоюзу, в якому йдеться, що пропозиція ЄС для України є більшою, аніж Угода про Асоціацію.
Штефан Фюле: Я думаю, насправді там цілий ряд нововведень, особисто я нарахував шість. Одне з них — це всеохопна підтримка процесів в Україні, інше — прояснення нашого розуміння того, як допомогти вашій економіці та фінансовій ситуації. Але є два найголовніших послання, які я хотів би підкреслити. Насправді, якщо ви глянете на цю заяву, то це перше та останнє речення. У першому міністри закордонних справ дали чітко зрозуміти, що Європейський Союз готовий реагувати миттєво на будь-які наступні погіршення ситуації в країні . Думаю, повідомлення дуже зрозуміле.

Зараз ми знаходимося в організації ЦентрUA, проти яких відкрили кримінальне провадження за "відмиванні коштів, здобутих злочинним шляхом. При тому, що всі кошти, які вони отримують є коштами іноземних донорів, зокрема європейських. Для України це щось нове. Якими будуть ваші дії, адже джерела кошті це у тому числі і посольства європейських країн.
Штефан Фюле: Те, що я знаходжуся тут — це і є реакція. З одного боку це повна підтримка та солідарність відмінної роботи ЦентрUA, а з іншого — сигнал для влади щодо того, що гроші Євросоюзу — це не гроші злочинців, не брудні кошти. Це ресурси, що допомагають вашому громадянському суспільству посилити свою міць і бути активним учасником реформування вашої країни. Це допомагає вам досягати власних цілей, не наших. Я дуже сподіваюся, що ця чудова робота ЦентрUA продовжиться і ми продовжимо його підтримувати. Знаєте, коли ми розробили програму східного партнерства, то дали зрозуміти, що цього разу ми не зацікавлені у відносинах із владою, нас цікавить партнерство з людьми і громадянське суспільство грає дуже важливу роль у єднанні нас не з деякими, а з усіма українцями.
Комментарии (0)
Штефан Фюле. Інтерв'ю Громадському cмотреть онлайн
Еще
CNN про ТВі || Мет'ю Ченс
03:13
Следующий ролик