Катівню спецслужб СРСР можуть перетворити на музей

Телевидение
08.05.2014
Unidot
622просмотра
Посмотреть позже
Керівник Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович продемонстрував підвал на вулиці Липська, 16 - у Києві. Раніше тут була катівня ЧК ( спецслужба Радянського Союзу), де мордували і катували людей, розповідає пан В'ятрович. Меморіальної таблички немає. Напис - тепловий пункт. Мало хто знає, що тут було і ще менше тих, хто тут був.

У підвалі є замуровані двері. В Інституті хочуть детальніше вивчити всі ходи тут та можливі написи. А згодом зробити виставку для відвідування громадян.

Пан В'ятрович хоче реалізувати ще одну мету - зібрати архів КДБ, радянської міліції, а ще зовнішньої розвідки, яка працювали проти української діаспори в одному місці.

Державний галузевий архів СБУ на 8 і 9 травня по вулиці Іриненська, 4 показуватиме документи з архівів КДБ. Це приватні листи. До солдатів від рідних і від біців до родин. Відповідно до знайдених документів - приватні листи в той час перечитувалися спецслужбою радянськоо союзу - КДБ.

За критику радянської влади у приватних листах можна було потрапити за Грати, - каже Валерій Огороднік, науковий консультант державного архіву СБУ.

Новий очільник архіву СБУ Ігор Кулик розповідає, ще кілька місяців тому навіть науковцям доступ до таких документів був обмежений.

Його позиція збігається з очільником Інституту Національної пам'яті - документи радянських спецслужб треба забрати від нинішніх спецслужб. І вони мають стати доступнішими для громадськості.

\ Сергій Андрушко, Ігор Присяжний
Комментарии (0)
Катівню спецслужб СРСР можуть перетворити на музей cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик