Легендарный батальон «Донбасс» попал в засаду террористов

Посмотреть позже
Вікна 22:00

Десятки поранених і полонених. Убиті по обидва боки. Батальйон добровольців «Донбас» потрапив у засідку батальйону сепаратистів «Восток».

Дані про загиблих та постраждалих бійців добровольчого батальйону «Донбас» постійно оновлюються. Наразі відомо про щонайменше 4 загиблих і 9-х поранених. Таку інформацію дає прес-служба батальйону. А ще вона спростовує полон командира батальйону Семена Семенченка. Кажуть, він наразі з особовим складом «Донбасу». Де саме, не розголошують, задля безпеки бійців.

Вранці батальйонові «Донбас» улаштували засідку. Зав'язався бій, який тривав упродовж цілого дня. Бойовики взяли бійців батальйону в полон, а пізніше заявили про їхню страту.

Цієї ночі терористи знову кілька разів намагалися прорватися з оточення. Бойовики напали на блокпост та обстріляли з мінометів позиції українських силовиків на горі Карачун. У відповідь сили антитерору відкрили вогонь на ураження і змусили бойовиків відступити. Чи є втрати з боку української армії - достеменно не відомо, офіційної інформації поки що нема.

Слов'янський ранок після нічних протистоянь розпочався стріляниною. Місцевий мешканець фільмував бойовий епіцентр з вікна вид на гору Карачун.

Сам Слов'янськ після багатоденних боїв такий: зрешечені ворота, вибиті вікна, а часом і геть зруйновані будинки. Люди одне за одним втрачають свої домівки. Без даху над головою через сепаратистів, які продовжують вести бій, прикриваючись мирним населенням.

Але попри це смертей серед мирного населення, на щастя, нема. Українські силовики намагаються, по змозі, діяти обережно, аби не постраждали мирні люди. Сили антитерору очікують на ще більшу активізацію терористів, адже кільце навколо осередку бойовиків постійно звужується й подітися їм уже нікуди.

Напередодні українські солдати помстилися за своїх убитих товаришів поблизу Волновахи. Вони провели низку вдалих операцій, ліквідувавши загін терористів біля Рубіжного. Попри втрати з українського боку удалося ліквідувати зо два десятки терористів.

«В результате сильного столкновения порядка 20 боевиков было убито. Около 30-ти получили ранение. по сообщениям из источников в настоящее время морги Лисичанска переполнены, к сожалению, с украинской стороны мы тоже имеем потери погибло два военнослужащих и 7 человек получили ранения», - повідомив Владислав Селезньов, керівник інформативної групи з інформування АТО.

Тяжкопоранених бійців, повідомляють у прес-службі батальйону «Донбас», відправили до лікарень Донеччини та Дніпропетровщини. Крім того, військові лікарі батальйону вже розгорнули польовий шпиталь. Командир Семен Семенченко вважає, його бійців хтось здав. Мовляв, маршрут підрозділу був заздалегідь відомий терористам.

АТО одразу в кількох точках в активній фазі. Та кількість загиблих українських вояків усе зростає. Додалося жертв учорашнього побоїща під Волновахою - у лікарні померло ще двоє бійців. Це солдати із Володимира-Волинського. Як повідомляють місцеві волонтери, їхні тіла сьогодні вже перевезуть до Харкова, Києва чи Дніпропетровська. Так само побоюються і про інших поранених, яким медики надають допомогу у Донецьку. Тих, у кого стан здоров’я дозволяє - екстрено евакуйовують, бо терористи погрожують розстріляти їх у лікарні.

«Я хотел бы обратиться в этой связи ко всем противоборствующим сторонам, пожалуйста, медики вне политики, мы оказываем помощь абсолютно всем. Пожалуйста, не давите на медиков, не давите на врачей в стационарах, не давите на скорую, потому что мы становимся заложниками этой ситуации. У нас из 32 раненных, которые вчера находились в лечебных учреждениях области, осталось 9 человек, остальные эвакуированы за пределы области», - сказав Володимир Колесник, заст. начальника відділу департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА.

Вчора пізно ввечері в мережі з’явилося відео, яке відзняли українські військові після нападу під Волновахою. На ньому видно, як після розстрілу терористів їм летять на допомогу українські гвинтокрили. За це відео схопились російські ЗМІ і перекручували, нібито із гвинтокрилів стріляли в сторону військових машин і своїх же українських військових. Однак на відео цього не видно. Бойове авто і справді вибухає, але через боєприпаси, які опиняються у вогні. Чому українські військовики повелися під Волновахою настільки необачно - питання поки що відкрите.

«Це був терористичний акт і будь-яка жертва і звинувачувати жертв терористичного акту в халатності це значить топтатися по долі, які фактично віддали життя на рідній землі серед свого мирного населення. Більше того вони не мали там ніяких антитерористичних завдань, вони якраз забезпечували безпеку, або виставляли периметр безпеки для того, щоб на виборах можна було доставити бюлетені», - відповів голова СБУ Валентин Наливайченко.

Наявність інкасаторських машин, які належать Приватбанку, спершу теж породили купу чуток, особливо в російських ЗМІ. Однак ще напередодні відповідальність за напад на українських військових взяв на себе бойовик на прізвисько «Біс» - відомий підполковник Головного розвідувального управління Росії Ігор Безлер. Він давав інтерв’ю і не міг нахвалитися, який арсенал зброї забрали під час побоїща. А позаду стояла й інкасаторська машина, яку викрали перед тим. Все це він демонстрував у дворі управління міліції в Горлівці, крім зброї, показував і паспорти, нібито відібрані у двох загиблих військовиків.

«Это очередное военное преступление. Люди, в том числе иностранцы - граждане РФ, которые уже признались и взяли на себя осуществление этого военного преступления, - они будут в украинском суде», - сказав голова СБУ Валентин Наливайченко.

Втрати понесли сьогодні добровольці зі батальйону територіальної оборони «Донбас». Під селом Карлівка частина спецбійців потрапила у засідку снайперів. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав командир батальйону Семен Семенченко: «Основна маса бійців батальйону "Донбас" прорвалася. Поранено 50% особового складу, багато хто втратив багато крові. Поранених вивезли на армійський блокпост Красноармійська».

«На данный момент в больницы доставлены 9 человек, девять человек раненных, сколько погибших пока не могу комментировать, ну скажем так, один есть точно, один доставлен уже в морг, огнестрельные ранения, состояние: есть крайне тяжелые и прооперированные, есть легкой степени, т. е. разные, абсолютно разные локализации и конечности, и грудная клетка, голова, т. е. абсолютно разные», - повідомив Володимир Колісник, заступник начальника відділу департаменту охорони здоров’я Донецької ОДА.

В батальйоні «Донбас» повідомляють - під час засідки просили підмогу у війська, однак БТРи - і підмога не прийшла. Кілька донбасівців взяли у полон. Після цього Семенченко звернувся до терористів із проросійського батальйону «Восток», аби обмінятися полоненими.
Комментарии (0)
Легендарный батальон «Донбасс» попал в засаду террористов cмотреть онлайн
Еще
AC-DC - Highway to hell
03:25

AC-DC - Highway to hell

6 Лет назад
Фрагмент
04:27

Фрагмент

6 Лет назад
Следующий ролик