Д/ф "Контингент. Єгипет. Нескінченна війна на Сході" Фільм п'ятий

Посмотреть позже
У міжнародний жіночий день, 8 березня 1969 року, по укріпленнях лінії Барл-Лева вдарили понад тисячу єгипетських гармат. Так почалась "війна на виснаження". Насер вірив, що вона поставить економіку Ізраїлю на коліна. Адже резервістів надовго відірвали від робочих місць, а постійні втрати – хоча б один солдат на день – для нації у два з половиною мільйони – нестерпні.

Президент Єгипту переконаний: рік, два або три "війни на виснаження" змусить Ізраїль залишити окуповані території. Після чого по Суецькому каналу знову підуть кораблі, і в Єгипет знову потечуть мільярди доларів. Та й Радянський Союз зовсім не проти сценарію, який пропонує Насер.

Та 20 липня 1969 року ізраїльтяни розпочали операцію "Боксер", у якій була задіяна майже вся ізраїльська авіація. У перший день цієї операції на єгиптян було скинуто понад 200 тонн бомб та напалму. Протиповітряна оборона Єгипту "тріщала по швах" – Ізраїль розпочав "повітряний терор". Це – відповідь єгипетській "війні на виснаження".

І Президент Єгипту полетів шукати порятунку в Москві. Дехто з ізраїльських журналістів стверджує, що в кабінеті Брежнєва Насер упав на коліна та просив врятувати Єгипет. Адже за рік до цього йому відмовили у "добровольцях".

Підписуйтесь на наш канал: https://www.youtube.com/user/1tvUkraine
Останні новини та анонси на facebook: https://www.facebook.com/1tvua
Читайте нас на Twitter: https://twitter.com/1tvua
Комментарии (0)
Д/ф "Контингент. Єгипет. Нескінченна війна на Сході" Фільм п'ятий cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик