США переоснастить і переозброїть українську армію

Посмотреть позже
Американські конгресмени передумали давати Україні статус головного союзника США поза членством у НАТО. Й це попри те, що лише добу тому обидві палати одностайно підтримали відповідний законопроект.

Під час другого читання, коли законопроект мав би стати законом, конгресмени пункт про статус – викреслили. Принаймні про це свідчить остання версія документу, котру оприлюднено на сайті конгресу США.

Чому так сталося – незрозуміло.Проте, хоч і без статусу, та матеріальну допомогу Україна отримає – 350 мільйонів доларів на переоснащення та підвищення боєздатності нашої армії.

“Щоб зрозуміти наскільки це велика сума чи ні, я можу згадати, що протягом 23 років Україна жодного року не витратила на придбання зброї більше ніж 100 мільйонів доларів в еквівалетнті гривневому,”- каже військовий експерт Валентин Бардак.

Також  американці готові допомогти Україні модернізувати газотранспортну систему. Задля цього вони з власного бюджету виділять  50 мільйонів доларів.

Залишають у новій версії документу конгресмени й пункт про нові санкції проти Росії. Сенатори пропонують економічно вразити Газпром, якщо той зменшить постачання газу до країн НАТО чи України.

Та Обама на нові санкції навряд чи пристане, каже: Європа нових обмежень не підтримає. А якщо Білий дім та Брюсель не діятимуть в унісон – це лише на руку Путінові.

“Путін не має добрих карт та ще й грає ними далеко не так добре, як то іноді, здається, пише західна преса. Путін досягне успіху, якщо спричинить розкол у трансатлантичних взаєминах, якщо Європа та США будуть розділені. Це буде для нього стратегічною перемогою, й я маю намір попередити це,”- каже президент США Барак Обама.

Кремль у свою чергу намагається перебрати на свою сторону Європу. За даними західних журналістів, Москва просить Угорщину, Італію, Кіпр та Чехію ветувати продовження санцій проти Росії на наступний рік.
Комментарии (0)
США переоснастить і переозброїть українську армію cмотреть онлайн
Вже на Троні 9
11:36

Вже на Троні 9

2 года назад
Еще
Глаза наши ясные
02:00

Глаза наши ясные

3 года назад
Следующий ролик