Смертна кара за порятунок: терористичні суди

Посмотреть позже
Суд самопроглошеної ЛНР визнав винними двох волонтерів, які намагалися вивезти автобус із майже півсотнею переселенців в Україну. Але бойовики так званої республіки втікачів з окупованої Луганщини не випустили.

А волонтерів, які на прохання самих людей проводили евакуацію, бойовики погрожують розстріляти за начебто викрадання жінок та дітей. Волонтерам вдалося дістатися Харкова і розповісти про свавілля терористів на окупованих територіях.

Ми зустрічаємо Віку та Євгена на трасі у Харківській області - лише тепер волонтери змогли вибратися із зони бойових дій. Там, на Луганщині, Вікторію Івлеву протримали кілька годин - відібрали все, окрім паспорта. Російського паспорта.

Віка – знаний у Росії журналіст, працювала фоторепортером у гарячих точках, коли почалася війна на Донбасі – приїхала й сюди, вже волонтером. Влітку, під прикриттям російського громадянства вивозила людей зі захопленого тоді бойовиками Слов’янська, останні кілька місяців, разом із харків’янином Євгеном Капліним евакуює дітей, пенсіонерів та одиноких матусь з Луганщини. Під обстрілами, ризикуючи власним життям.

Євгенові Капліну повідомили: на нього у фейковій республіці вже заведено «карну справу», сьогодні пройшло заочне засідання суду, вердикт: 15 років за викрадання людей або розстріл. А їхні з Вікторією фотографії розіслали всіма ворожими блокпостами. Й відзвітували: «міністерство державної безпеки ЛНР провело блискучу спецоперацію й попередило викрадення людей».

«Якась незрозуміла українська організація» – це вони, Віка та Євген. Незрозумілі волонтери роздали 40 тон гуманітарної допомоги, нагодували понад 5 тисяч родин й лише за останні 2 місяці вивезли майже три сотні люду.
Комментарии (0)
Смертна кара за порятунок: терористичні суди cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик