На голодній пайці: покинуті Україною села

Посмотреть позже
11-ть сіл Донеччини потрапили до переліку населених пунктів, територію яких уважають тимчасово окупованою, хоча насправді ці села українські. Скрізь висять українські прапори, там працюють школи, дитсадки й лікарні. От тільки уряд перестав їх фінансувати, і вже пів року бюджетники там сидять на голодній пайці. Люди сумлінно ходять на роботу та від голоду вже мало не непритомніють.

«Доки території Донецької і Луганської областей будуть контролюватися всякими самозванцями, центральний бюджет не буде туди відправляти кошти,»- заявляє прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Після цих слів голови уряду з листопада минулого року Україна припинила фінансувати тимчасово окуповані території Донбасу. Селяни хочуть, аби в Києві почули: вони – це Україна. Усі до єдиного, хоч і не отримують півроку зарплат – продовжують сумлінно працювати.

Виявилося – виникла правова колізія. Наприклад, Виноградне належало до Новоазовського району, більшість територій якого під окупацією. У грудні Верховна Рада підпорядкувала Виноградне райцентрові Волновасі. Але є ще розпорядження Кабміну, що це окупована територія, і цього документа досі не скасовано.

Голова адміністрації твердить у такому становищі опинилося одинадцять населених пунктів. Гроші в бюджеті для них передбачено, і погасити всі борги можна протягом тижня. Усе вирішують одним розпорядженням Кабміну.

Де українська територія, а де окупована, урядовці в Києві наразі вивчають.
Комментарии (0)
На голодній пайці: покинуті Україною села cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик