Операція «Евакуація»

Телевидение
30.04.2015
Unidot
638просмотров
Посмотреть позже
Евакуацію етнічних поляків із Донбасу влада Польщі планувала ще наприкінці 2014-го, після інцеденту з ДТП (1 грудня автівка польського громадянина зіткнулась із автівкою одного з бойовиків, прибічник так званої “ДНР” застрелив поляка).

“Явки-паролі”, тобто час, місце та імена переселенців тримались у таємниці. За попередньою інформацією, виїжджати з Донецької та Луганської областей планували 205 людей.

У призначений день, 10 січня, етнічні поляки з Луганська приїхали до Сєвевродонецька, а з Донецька – до Волновахи. Там їх зустрічали представники польського міністерства закордонних справ.

З підконтрольних бойовикам територій люди вибирались самотужки – на автівках чи автобусах. В районі Оленівки якраз поновились бойові дії, тож транспорт затримували щонайменше на півгодини як на постах так званої “ДНР”, так і на контрольованих українськими військовими територіях.
У Волновасі на етнічних поляків чекали чотири спеціальні автобуси. Майданчик на вокзалі охороняли військові та міліція.

У кожного переселенця – лише одна валіза. За умовами, не більше 30 кілограмів на душу. І сподівання на нове, мирне життя. Вивчити мову, працювати. Жити...

Покинути Донбас змогли не всі етнічні поляки, не на камеру розповідають, що частина сім'ї залишилась. Батьки похилого віку, прикуті до ліжка. Одному розлученому чоловіку напередодні виїзду дружина заборонила вивозити доньку.

Точну цифру переселенців та будь-які коментарі з їх приводу наразі представники польської влади уникають. Відомо, що усі вони вже у Харкові та найближчими днями їх вивезуть військовими літаками до Польщі.
Комментарии (0)
Операція «Евакуація» cмотреть онлайн
Еще
Час. Підсумки дня - 22.10.2013
1:12:06
Следующий ролик