Наметове містечко у Молдові: Майданне дежавю?

Телевидение
14.09.2015
Unidot
481просмотр
Посмотреть позже
"Вам яку книгу?" - з таким питанням зустрічає нас у наметовому містечку у центрі Кишинева сивий чоловік у костюмі. Пізніше він представиться: "Міхай". Професор одного з місцевих університетів, він відповідає у наметовому містечку за своєрідну бібліотеку. Це кілька десятків книжок, які він приніс сам, або ті, що віддали місцеві мешканці, або місцева редакція, щоб протестувальники мали чим зайняти час. Найбільший запит - на історичні книги, але чимало тут читають віршів - про протест, про любов, про зраду.
Міхай приходить на центральну площу кожен день, починаючи з першого дня протестів. Зранку займається книгами, потім йде викладати в університеті, після чого знову повертається до протестувальників, серед яких, між іншим, є і його студенти.
Та Міхай - не єдиний волонтер наметового містечка, який добровільно зголосився допомагати протестувальникам.
"Кожен, хто хоче, знаходить час, щоб бути тут і робити свою справу" - впевнений анестезіолог-реаніматолог Міхаіл, який на волонтерських засадах разом із кількома своїми колегами стежить за здоров'ям протестувальників. У медичному наметі є ліки першої необхідності, тут міряють тиск і долають нежить, бо ночі у наметовому містечку все-таки холодні.
"Місто гідності" у центрі столиці Молдови, як назвали це лідери протестів, дуже нагадує наметове містечко на Майдані Незалежності у центрі іншої столиці, України. Тут так само готові покинути свої справи, щоб допомагати тим, хто вирішив не йти з площі і продовжувати протестувати, залишаючись у наметах. Тут так само не рахують години, витрачені на кухні, на посту охорони чи медичному пункті.
"Головне, щоб сміття прибирали за собою - бурчить дідусь-прибиральник, складаючи залишки їжі у пакет. - Бо це свідчіть про чистоту намірів"

Журналісти Громадського побували у наметовому містечку у центрі Кишинева, щоб побачити, як облаштований тут побут. Бо саме це містечко, на переконання лідерів протесту, є показовим - саме такою має бути Молдова. Чистою і без хабарів.

/Кіра Толстякова, Олександр Назаров

Громадське – проект, який створили самі журналісти.

Ми незалежні від влади, олігархів та політичних сил.

Громадське належить громадянам України і є некомерційним проектом. Громадське існує за рахунок саме вашої підтримки. Переважну частину коштів, за рахунок яких працює вся команда Громадського, ми отримуємо від наших глядачів.

Підписуйтесь на наш канал, щоб завжди бути в курсі подій: https://www.youtube.com/user/HromadskeTV

Також слідкуйте за нами в соціальних мережах.
https://twitter.com/HromadskeTV
https://www.facebook.com/hromadsketv
http://vk.com/hromadsketv

Більше свіжих новин на сайті Громадського:
http://www.hromadske.tv/

Допомогти проекту можна за посиланням:
http://www.hromadske.tv/donate/

Громадське потребує вашої допомоги!
Комментарии (0)
Наметове містечко у Молдові: Майданне дежавю? cмотреть онлайн
Еще
Час:Підсумки * 27/11/2011
37:12
Следующий ролик