Протест у Молдові — з намету до кабінету

Телевидение
19.12.2015
Unidot
683просмотра
Посмотреть позже
Громадянська платформа «Гідність та правда» згортає наметове містечко на площі Великого Національного Зібрання у Кишиневі. Перед будинком Уряду залишаються лише дерев'яні будинки — намети демонтують.

«И зима с нами, и зачем нам тут держать артистов — мы как-то больше оптимизировали протест. Эти палатки больше как символические — их может быть тысяча или двадцать — не имеет значения. Мы должны сохранить этот штаб, чтобы дальше воевать с ними пока мы не прийдем к власти, мы — народ! Мы идем цивилизовано - без насилия и наша большая сила — это партия», — зауважив у інтерв'ю журналістам Громадського Телебачення член Ради Великого національного зібрання Микола Жосан.

Учасники антиурядового мітингу в Кишиневі, члени Громадянської платформи «Гідність і правда» встановили наметове містечко на Площі Великих Національних зборів три місяці тому, після того як набув розголосу корупційний скандал через крадіжку мільярда євро. Активісти вимагали від влади знайти і покарати винних у розкраданні, згодом — відправити у відставку президента, уряду і оголошення дострокових виборів парламенту Республіки Молдова. Наприкінці жовтня з посади пішов прем'єр Валерій Стрелець. Виконуючий обов'язки прем'єра нині — Георгій Брега, утім до 29 грудня 2015 відповідно до закону парламент зобов'язаний обрати нового прем'єра. Якщо з трьох спроб законодавчому органу не вдасться перезавантажити уряд, він зобов'язаний саморозпуститися. Політичну ситуацію у Молдові ускладнює ще й розпад проєвропейської коалійції і закінчення каденція нинішнього президента Молдови Ніколае Тімофті вже у березні 2016 року.

В умовах, що склалися частина громадянської платформи «Гідність та правда» йде у політику. Минулого тижня один із лідерів платформи Андій Настасе заявив про об"єднання із партією «Сила народу». Нова політична сила візьме ім'я «Платформа «Гідність і правда». Ті ж активісти, які відмовилися йти у політику і надалі будуть займатися громадською діяльністю.
Хто не залишає площу Великого Національного Зібрання? Що очікують від активістів платформи, які йдуть у політику? І як журналісти hromadske.tv інспектували наметове містечко разом із комендантом Русланом Вербицьким — дивіться у сюжеті.
відео Тетяна Козирєва, Анна Цигима
Комментарии (0)
Протест у Молдові — з намету до кабінету cмотреть онлайн
Еще
Я люблю тебя...
05:05

Я люблю тебя...

2 года назад
Молодежка 15 серия
00:00
Pinchcliffe Grand Prix short, 1 of 2
08:39
Следующий ролик