Розсекречена історія. Убивці міфів. Як розсекречені архіви змінюють бачення минулого?

Посмотреть позже
Історія про 28 героїв-панфіловців, радянських воїнів, які вступили у бій проти 50 німецьких танків, що рвалися до Москви, – вигадка. Документи, опубліковані Державним архівом Російської Федерації, підтверджують: її вигадали кореспонденти газети "Красная звєзда". І цифра у понад 81 мільйон українців, які проживали на теренах усього тодішнього Радянського Союзу у 1929 році – теж неправда. І це навіть не міф, а просто хибодрук.

Але в ці історії беззаперечно вірять роками, ці міфи вправно використовують для маніпуляцій, дехто, навіть чуючи правду, відмовляється визнавати їх вигадкою.

Чи багато міфів ще живе у сучасній українській історії? За яких умов і з якою метою вони з’являлися і з’являються? Як розсекречені архівні документи допомагають долати історичні міфи? І які міфи сьогодні заважають розуміти правду про минуле? Про це у "Розсекреченій історії" з Олександром Зінченком говорять історики Оксана Юркова (Інститут історії України НАНУ), Андрій Руккас (Київський національний університет), Геннадій Єфіменко (Інститут історії України НАНУ) та Ігор Бігун, науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху.

Сайт http://1tv.com.ua/
Підписуйтесь на наш канал: https://www.youtube.com/user/1tvUkraine
Останні новини та анонси на facebook: https://www.facebook.com/1tvua
Читайте нас на Twitter: https://twitter.com/1tvua
Комментарии (0)
Розсекречена історія. Убивці міфів. Як розсекречені архіви змінюють бачення минулого? cмотреть онлайн
Еще
Київ без минулого?
03:27
Prime Time. Леонід Кравчук
24:34

Prime Time. Леонід Кравчук

10 месяцев назад
Следующий ролик