«ОПОРА» закликає депутатів не гальмувати реформу житлово-комунального сектору

Телевидение
06.02.2017
Unidot
322просмотра
Посмотреть позже
Під Верховною радою України напередодні погоджувальної ради громадські активісти закликали депутатів провести День енергоефективності, під час якого мають бути розглянуті та проголосовані законопроекти: «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності».
«Ми вибрали чотири ключові закони, без яких ми не можемо говорити про системну реформу. Людям приходять захмарні платіжки і вони пов’язані з величезними втратами тепла. Дані законопроекти стимулюватимуть впровадження енергоефективних заходів. Ми вимагаємо, щоб вони були поставлені на голосування хоча би в наступний пленарний четвер, бо є ще ряд інших законопроектів, які вже готові», - розповіла Громадському координатор житлово-комунальних програм у Громадянська мережа «ОПОРА» Тетяна Бойко.

За словами активістів ОПОРИ, два роки тому було прийнято закон про особливості здійснення права власності в багатоквартирних будинках, який дозволив співвласникам багатоквартирних будинків приймати рішення: чи більшістю, без створення юридичної особи ОСББ чи через ОСББ. В ньому йшлося про те, хто має управляти будинком: або самі співвласники, або найнятий управитель. «З того часу два роки вже нічого не відбувається. Всі інші законопроекти просто лежать мертвим вантажем», - каже Тетяна Бойко.
Учасники акції кажуть, що станом на сьогодні вже повністю готовий законопроект 1581-д про житлово-комунальні послуги, який запроваджує ринок управителів. «Зараз є тільки ЖЕКи і окремі бізнес-компанії, а цей закон врегульовує всі відносини: говорить хто є управитель, які в нього права і обов’язки, що повинно бути передбачено в типовому договорі з управителем»
Окрім цього є ще два закони, які глобально стимулюють енергоефективність. Перший - закон про енергетичну ефективність в будівлях, який 7 років не розглядається Верховною радою. «Другий закон - про фонд енергоефективності про який багато говорить віце-прем’єр, але знову ж таки він сказав, що з квітня закон повинен запрацювати, але не прийняте ні законодавче підгрунтя для цього, ні самі інструменти не створені, тому такими темпами ми його навряд чи побачимо до квітня наступного року», - розповідає координатор житлово-комунальних програм громадської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко і додає, - «Замість популізму і крику про те, що потрібно скасовувати тарифи, звинувачувати всіх на світі, потрібно все таки прийняти ці закони, які дозволять громадянам безболісно впровадити енергоефективні заходи. Таким чином і зменшити свої платіжки, і зменшити загалом енергоспоживання, - зробити нашу країну енергонезалежною».

ДОВІДКА:
Проект Закону №1581-Д «Про житлово-комунальні послуги» (друге читання) має на меті забезпечення права громадян на споживання житлово-комунальних послуг належної кількості та якості через створення конкурентного ринку послуг з управління багатоквартирним будинками та врегулювання відносин у сфері надання комунальних послуг;
Проект Закону №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг» (друге читання). Цей законопроект визначає засади забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.
Проект Закону №4941-Д – «Про енергетичну ефективність будівель» (перше читання). Законопроект визначає правові та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на створення умов для зменшення споживання енергетичних ресурсів у будівлях.
Проект Закону №5598 – «Про Фонд енергоефективності». Законопроект визначає процедуру формування керівного складу Фонду та окремих структурних підрозділів, а також відповідальність Фонду та його посадових осіб; способи та джерела наповнення бюджету Фонду; організацію внутрішнього контролю та аудиту; перелік і вимог до заходів з енергоефективності, що можуть фінансуватися Фондом та порядку їх функціонування; зобов’язання Фонду щодо оприлюднення аналітичної інформації та фінансових звітів. Також законопроект передбачає, що однією з умов для фінансування заходів з модернізації будинків буде наявність сертифіката енергетичної ефективності будівель. Положення Закону передбачають створення умов для державної підтримки та стимулювання заходів підвищення енергоефективності, економного використання енергетичних ресурсів населенням.
Комментарии (0)
«ОПОРА» закликає депутатів не гальмувати реформу житлово-комунального сектору cмотреть онлайн
Еще
Следующий ролик