Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.

Террористы сбили вертолет Нацгвардии: 13 военных погибло

Посмотреть позже
Вікна 22:00

Зенітною ракетою терористи збили вертоліт Нацгвардії. Загинуло 13-ро військових на чолі з генералом-майором Сергієм Кульчицьким. Вижив один вояк, він у тяжкому стані. Гвинтокрил лише 40 секунд був у небі, вибухнув на очах у соратників.

Селище Червоний Молочар, що під Слов’янськом. Український гелікоптер Мі-8 доправив провізію та чергову зміну бійців Нацгвардії. Опівдні він здійнявся в небо. Через 40 секунд після злету до гвинтокрила з лісосмуги вилетіла зенітна ракета. Запускати такі вміють лише досвідчені вояки. Нацгвардійці переконані, що ракета російська.

Гелікоптер вибухнув в небі, зайнявся і впав. Вже на землі вибухнули бензобаки. Дим здійнявся такий, що його знімали навіть із самого Слов’янська, це майже за 10 км від місця трагедії.

За кілька хвилин про страшну втрату з трибуни парламенту оголосив Олександр Турчинов. Уперше з вуст високопосадовця лунає формулювання - не антитерористична операція, а війна.

«На Сході країни проти нашої держави йде реальна війна. Зараз я отримав інформацію прямо із-під Слов’янська, терористами з російської зброї ПЗРК був збитий наш гелікоптер, який якраз віз військових для ротації, 14 наших військових загинуло разом з генералом Кульчицьким. Я прошу, щоб ми зараз встали для хвилини мовчання.
Я переконаний, що наші збройні сили, силові структури доведуть справу очищення від терористів до кінця. І всі злочинці, яких фінансує РФ, озброює РФ будуть знищені, або сядуть на лаву підсудних. Слава Україні!!!!» - сказав Олександр Турчинов, голова Верховної ради, в.о. президента України.

Турчинов говорив про загибель усіх - 14-х військових. Серед них генерал-майор Сергій Кульчицький. Його називали російським морпіхом, бо виріс на Далекому Сході, вчився в Суворовському училищі, служив у Північному краї. Але після розпаду СРСР обрав українське громадянство та залишився в українській армії. Останнім часом був начальником бойової підготовки у МВС, а потім у Нацгвардії. Його товариші та колеги говорять про нього як про винятково порядну, шановану людину, справжнього офіцера. Це один з ключових командирів АТО, що постійно був у найгарячіших точках з перших днів.

«Це вольова людина як військовий і людяна як людина, ось такі риси поєдналися, в нього сім’я лишилася прекрасна, син офіцер, він не був самодуром... мені важко говорити, при ньому військові ні хвилини перепрацьовували, ця людина завжди відгукувалася на людські потреби», - сказав друг родини Юрій Ваврисюк.

Генералу Кульчицькому був 51 один рік. Разом з ним розбилися прикарпатські правоохоронці та вінницькі нацгвардійці та екіпаж.

«Це був Івано-Франківський «Беркут». Хороші люди, сміливі й відчайдухи по-хорошому. Ми стояли з ними по різні боки барикад на Майдані, і останні місяці ділили з ними воду й хліб разом.
Ми бачили це все на наших очах, тому що ми з ними попрощалися. Це був вертольот, який привіз нам вантаж, воду, харчі, речі якісь, посилки, тому я його зустрічав. Ми попрощалися з хлопцями, обнялися, генерал по-батьківськи якось нас потріпав по плечах, обняв, сів у вертольот і далі це сталося за 40 секунд на наших очах», - розповів Мирослав Гай, боєць Нацгвардії, працівник СТБ.

Вже після розпочався бій, бо повстанці опісля намагалися ще й пограбувати гелікоптер.

«Терористи намагалися пограбувати вертоліт, зараз там триває бій», - повідомив прес-офіцер АТО Олексій Дмитрашковський.

Уже згодом з’ясувалося, що Турчинов помилився, один військовий вижив, його прізвище невідоме, нині за його життя борються лікарі. Після падіння гелікоптера українські військові провели артилерійний та авіаційний обстріл території, звідки злетіла ракета. Розвідка доповіла, що групу бандитів, що поцілили гелікоптер, було змішано з землею. З початком АТО це вже - п’ятий український гелікоптер, збитий терористами, за приблизним підрахунком, в небі загалом за цей час загинуло зо два десятки людей.
Комментарии (0)
Террористы сбили вертолет Нацгвардии: 13 военных погибло cмотреть онлайн