Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.

Президентские выборы на Востоке Украины остаются под угрозой срыва

Посмотреть позже
Вікна 22:00

В ЦВК заявили, що президентські вибори на Сході України – досі під загрозою зриву. Членам виборчих комісій постійно погрожують озброєні люди, подекуди на дільницях псують документи і техніку.

Відтак, списки виборців на Луганщині та Донеччині наразі отримали лише 15% дільниць. Та попри це перегони в Україні не скасовують, Верховна Рада ухвалила сьогодні закон про вибори під час бойових дій.

За 10 днів до президентських перегонів заступник голови ЦВК звітує: майже вся Україна - у цілковитій виборчій готовності. Бюлетені друкують, комісії - сформовані, реєстри є - всюди, крім двох «гарячих» регіонів.

На Луганщині електоральні списки отримали лише 69 територіальних дільниць серед майже півтори тисячі наявних. Схожа ситуація й у Донецькій області. У ЦВК пояснюють - ті, хто забезпечує голосування в цих регіонах - працюють під дулами автоматів.

Та не лише документи цікавлять нападників - вони ще й псують специфічне обладнання.

Поки у ЦВК сумніваються щодо виборів на Сході, народні депутати ухвалюють закон, який дозволює провадити перегони навіть під кулями.

Ухвалені зміни до закону про вибори Президента дозволяють тепер за потреби переносити окружні виборчі комісії в безпечніші місця. Силовики за цим документом, на прохання ЦВК мають посилено охороняти окружкоми, а також супроводжувати транспорт, який перевозитиме бюлетені й протоколи. Щоправда поки, нарікають у Центрвиборчкомі, міліція Донбасу ігнорує виклики на виборчі дільниці.

Перші результати голосування традиційно оприлюднить Національний екзит-пол.

«Всього ми плануємо протягом дня опитування опитати близько 17 тисяч респондентів. І для цього буде залучено біля 1000 інтерв’юерів з усієї України. В Криму екзит-пол не буде проводитись, в усіх інших областях він буде проходити», - повідомила виконавчий директор КМІС Наталія Харченко.

У Криму виборчих дільниць не буде - втім понад 2 тисячі жителів півострова таки проголосують - позначку в бюлетені поїдуть ставити на материкову Україну.
Комментарии (0)
Президентские выборы на Востоке Украины остаются под угрозой срыва cмотреть онлайн