Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.

В останній політ відправлено жертв авіакатастрофи

Посмотреть позже
Вікна - новини, 18.00

Чорні скриньки зі збитого Боїнга - вже у Британії. Сьогодні приблизно о восьмій ранку, під наглядом експертів ІКАО, міжнародної організації цивільної авіації, самописці прибули до Лондона, бо саме там є установа, яка може їх прослухати. Протокол про передання самописців - підписали Нідерланди, Малайзія та Україна. У документі зазначено - що чорні скриньки жодної хвилини не перебували в руках представників України - тож вітчизняні урядники сподіваються на об’єктивне розслідування. Сьогодні ж о півдні - з харківського аеропорту - вирушив перший рейс із тілами загиблих.

На злітно-посадковій смузі шикуються курсанти-пілоти. Поряд - представники Нідерландів, Канади, Великої Британії, Німеччини, Індонезії, Австралії, Малайзії та США. Перші домовини готові до транспортування. За даними голандців, сьогодні до Нідерландів доправляють 16-тьох жертв трощі.
Просто на злітный смузі харків’яни, яким, як і Олександрі, вдалося пройти всередину, залишають квіти й іграшки, а також слова підтримки родинам загиблих.
Анастасія - волонтерка. Та допомога її та колег, які зголосилися працювати з родичами та близькими пасажирів авіалайнеру, не знадобилася - сім’ї не приїдуть до Харкова, зустрічатимуть загиблих уже в Нідерландах, процедура ідентифікації відбуватиметься вже там. Вірять, що світ дізнається правду про злочин та тих, його скоїв, і диппредставники Нідерландів та Австралії, що приїхали, аби провести в останній рейс своїх громадян.
Втім, поки не буде знайдено останнього з двохсот дев’яноста восьми пасажирів трагічного рейсу, поки до Нідерландів для ідентифікації не прибудуть абсолютно усі тіла, місія іноземних експертів, Інтерполу та Європолу в Україні не завершиться. Відомості про те, скільки саме тіл вдалося доправити з Тореза до Харкова, різняться: за даними голандців, у вагонах спецпотяга - 200 тіл, тобто, не знайдено ще третини, українська ж сторона, зокрема, віце-прем’єр Гройсман каже про 282 тіла та рештки 16тьох пасажирів. Остаточні дані будуть відомі тільки тоді, коли закінчиться робота центру, розташованого на території харківського заводу Малишева - саме там тіла готують до відправлення.

«Ми докладали усіх зусиль, щоби змусити терористів, які контролюють територію, на якій відбулось падіння літака внаслідок тер акту, щоби забрати, в першу чергу, тіла, які, я підкреслюю, утримувались в жахливих умовах, а нашим представникам служби надзвичайних ситуацій не давали можливості завантажити ці тіла до спец умов зберігання», - зауважив віце-прем’єр-міністр України, голова державної комісії з розслідування катастрофи.

Представники місії королівства Нідерланди не виключають - і хочуть повернутися на місце трощі. Та - чи стане це можливим й чи сприятимуть іноземним слідчим - залежатиме, певні українські урядники, лише від одного: бажання чи не бажання Росії.
Процес підготовки документів та доправлення жертв рейсу до Нідерландів триватиме, за планом державної комісії, до п’ятниці включно.
Комментарии (0)
В останній політ відправлено жертв авіакатастрофи cмотреть онлайн