Зрозуміло / Понятно
Шановний користувач!
На жаль, ми вимушені закрити цей проект і з 30 листопада 2020 він перестане працювати. Просимо свої вибачення за можливі незручності.

Уважаемый пользователь!
К сожалению, мы вынуждены закрыть этот проект и с 30 ноября 2020 он перестанет работать. Приносим свои извинения за возможные неудобства.

Історії міста. Києво-Могилянська академія

ovvamedia
03.08.2017
ovvamedia
137просмотров
Посмотреть позже
Це був складний і небезпечний час - татарська навала, чума, холера. У своїх маєтках безмежно панували шляхта і магнати. У диспутах сходилися церковні ієрархи, змагаючись, чия віра - найправдивіша. Україна потребувала власних інтелектуалів. У 1615 році одна заможна киянка Галшка Гулевичівна відписала свій будинок для облаштування монастиря та школи при ньому. Опікувалося школою братство - напівлегальна спілка прогресивних православних міщан. Спершу в школі вивчали усього чотири дисципліни, згодом їх кількість розрослася до понад 30ти. А в 1632 році Братська і Лаврська школи об’єдналися, було створено Києво-Братську колегію. Так починалася історія Києво-Могилянської академії - одного з впливових осередків знань сучасної України.Комментарии (0)